جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

نادرشیمی قم نایب قهرمان بسکتبال بانوان کشور شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نادرشیمی قم نایب قهرمان بسکتبال بانوان کشور شد


تیم بسکتبال بانوان نادرشیمی قم با کسب مقام دوم و عنوان نایب قهرمانی به کار خود در رقابت‌های لیگ بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور پایان داد.

با پایان رقابت 14 تیم مدعی

تیم بسکتبال بانوان نادرشیمی قم امسال دومین حضور در مسابقات بانوان باشگاه‌های کشور را تجربه کرد، تجربه‌ موفقی که در نهایت با کسب مقام نایب قهرمانی برای این نماینده شایسته بسکتبال قم همراه بود.

این تیم با بهره‌گیری مثبت از تجربیات ارزنده‌ای که سال گذشته از نخستین حضور خود در مسابقات لیگ بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور به دست آورده بود، توانست با انگیزه بالاتر و قدرت بیشتر مقابل حریفان حاضر در فصل 1394 رقابت‌های لیگ ایران به میدان برود و در نهایت عنوان قهرمانی را کسب کند.

این در حالی است که بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ و کمیته بانوان فدراسیون بسکتبال دیدارهای این فصل مسابقات لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان قهرمانی باشگاه‌های کشور بعد از ماه مبارک رمضان از مرداد ماه سال جاری با حضور مدعیان صعود به دسته اول ایران آغاز شد.

با حمایت مجدد حامی مالی فصل گذشته تیم بانوان قم، یعنی شرکت نادرشیمی، این تیم بار دیگر در رقابت‌‌های لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور آمادگی خود را اعلام کرد و بعد از انجام تمرینات آماده‌سازی،‌ مهیای بازی‌های سخت پیش‌رو برای کسب مجوز صعود به لیگ دسته اول بسکتبال بانوان ایران شد.

دومین فصل حضور متوالی نادر شیمی قم در این مسابقات در حالی از تابستان سال جاری آغاز شد و در فصل پائیز به کسب عنوان نایب قهرمانی ایران انجامید که تیم بسکتبال بانوان نادرشیمی قم فصل قبل با کسب رتبه سوم مرحله گروهی نتوانست به مرحله نهایی لیگ بسکتبال بانوان باشگاه‌‌های کشور صعود کند.

سال گذشته رقابت‌های لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور با شرکت 11 تیم به انجام رسید و تیم‌های راه‌یافته به لیگ دسته اول بسکتبال بانوان ایران را معرفی کرد، اما امسال دو تیم به تعداد تیم‌های حاضر در لیگ 94 افزوده شد.

فصل جاری رقابت‌ها با حضور 13 تیم در مسابقات لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور آغاز شد و این تعداد تیم در دو گروه مقدماتی تلاش خود را برای راهیابی به رقابت‌های لیگ دسته اول بسکتبال بانوان ایران آ‎غاز کردند، در حالی که دیدارهای مرحله مقدماتی به شکل دوره‌ای به انجام رسید.

با پایان دیدارهای مرحله گروهی تعداد چهار تیم به نیمه نهایی راه یافتند و بدین‌ترتیب بازی‌های مرحله نهایی لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور با رقابت چهار تیم راه یافته به این مرحله به انجام رسید تا تکلیف تیم‌های اول تا چهارم این لیگ مشخص شود.

در این مرحله تیم‌های بسکتبال بانوان نادرشیمی قم، مجموعه فرهنگی ورزشی حاج‌حسن مازندران، هیئت بسکتبال جنوب‌شرق‌ تهران و هیئت بسکتبال خراسان‌رضوی برای کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی به شکل رفت و برگشت و دوره‌ای با یکدیگر به رقابت پرداخته و سرانجام نماینده خراسان‌رضوی قهرمان شد و تیم بسکتبال بانوان نادرشیمی قم در جایگاه دوم ایستاد./تسنیم

آدرس کوتاه :