جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

نخستین جشنواره ایده‌های شهروندی در قم برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نخستین جشنواره ایده‌های شهروندی در قم برگزار می‌شود


مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم از برگزاری نخستین جشنواره ایده‌های شهروندی در قم خبر داد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری قم:

مجید رفیعی ظهر امروز در نشست خبری که در ساختمان شهرداری برگزار شد با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در بین مردم اظهار داشت: یکی از وظایف شهرداری‌ها توسعه فرهنگ شهروندی و افزایش فعالیت‌ها در کمیته شهروندی است.

وی بابیان اینکه برگزاری جشنواره ایده‌های شهروندی بازگشتی به مسئولیت‌ها نسبت به مردم است، افزود: کارهای متنوعی در سازمان فرهنگی شهرداری در حال انجام بوده ولی اولویت توسعه فرهنگ، ایجاد حس مشارکت و کشف ایده‌های مردمی است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم ادامه داد: در امور اجتماعی شهرها زمانی که دستورات از بالا و دستوری باشد زیاد به ثمر نخواهد نشست و تا زمانی که نیازسنجی از کف شهرها صورت نگیرد شاهد نتیجه‌بخش بودن آن نخواهیم بود.

وی به برگزاری نخستین جشنواره ایده‌های شهروندی در قم اشاره کرد و گفت: نیازها و ایده‌های شهروندان در قالب این جشنواره جمع‌آوری و ایده‌های برتر که قابلیت اجرایی و صرفه اقتصادی دارد گلچین و اجرا می‌شود، همچنین در این جشنواره مقاطع سنی مختلف بدون محدودیت تحصیلاتی می‌توانند شرکت کنند.

در ادامه این نشست دبیر جشنواره ایده‌های شهروندی هدف از اجرای این جشنواره را زمینه‌سازی مشارکت‌های عمومی، ایجاد خلاقیت، شناخت و به‌کارگیری ایده‌ها، تبدیل ایده‌ها به فرآیندهای مدون، مستندسازی ایده‌ها و... دانست.

حمید نادری‌راد با تأکید بر اینکه این جشنواره در چهار گروه دانش‌آموزی، دانشجو و طلاب، هنرمندان و عموم مردم برگزار خواهد شد، ابراز کرد: تمامی مقاطع دانش‌آموزی در دو بخش نقاشی و روزنامه دیواری با موضوعات درختکاری، نظافت شهر، حمل‌ونقل عمومی، ایمنی و بحران و بازیافت می‌توانند شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: طلاب و دانشجویان نیز در دو بخش مقاله و پایان‌نامه با موضوعات پژوهش، ساخت ماکت، المان‌های شهری، ایمنی شهری، بافت فرسوده، بهبود کسب‌وکار و نظم و انضباط شهری در این جشنواره می‌توانند شرکت کنند.

دبیر جشنواره ایده‌های شهروندی بابیان اینکه هنرمندان نیز در دو بخش پوستر و کاریکاتور با موضوعات سد معبر، فرهنگ آپارتمانی، پرداخت عوارض، حمل‌ونقل و ترافیک و... شرکت‌کننده خواهند بود، افزود: عموم شهروندان نیز ایده‌ها، عکس و فیلم موبایلی را با موضوعات مختلف شهری می‌توانند به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

وی نحوه ارسال ایده‌ها به دبیرخانه را مدنظر قرار داد و گفت: از دو طریق سایت شهرداری قسمت نظام پیشنهادات و ایمیل جشنواره، شرکت‌کنندگان می‌توانند ایده‌های خود را ارسال کنند.

نادری راد مهلت ارسال ایده‌ها را از 25 دی‌ماه لغایت 25 فروردین‌ماه سال آینده عنوان کرد و اظهار داشت: داوری آثار در دو بخش یکی توسط مدیران داخلی شهرداری و دیگری توسط سه داور مطرح استانی و کشوری انجام خواهد پذیرفت./تسنیم

آدرس کوتاه :