جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

نخستین شهرک پژوهشی طلاب و بانوان پژوهشگر در قم راه‌اندازی می‌شود‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نخستین شهرک پژوهشی طلاب و بانوان پژوهشگر در قم راه‌اندازی می‌شود‌


معاون ‌حوزه‌های علمیه خواهران از راه‌اندازی نخستین شهرک پژوهشی طلاب و بانوان پژوهشگر در قم در اینده نزدیک خبر داد.

معاون ‌حوزه‌های علمیه خواهران:

حجت‌الاسلام و‌المسلمین علی‌اکبر حصاری‌جمشیدی در مراسم رونمایی و افتتاح پروژه‌های جدید پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران که در مرکز نخبگان و استعدادهای برتر برگزار شد، با اشاره به افتتاح نخستین کتابخانه نخستین برای خواهران طلبه اظهار داشت: هدف ما ایجاد یک کتابخانه بزرگ و استاندارد است که پشتیبانی علمی لازم را از خواهران طلبه داشته باشد. همچنین شامل بخش اطلاع‌رسانی و خدمات پژوهشی باشد.

وی نوع دوم خدمات پژوهشی را موردتوجه قرار داد و افزود: تأمین باکس‌های موردنیاز محققان در دستور کار قرار دارد تا یک محقق بتواند در طول زمان تحقیق با آرامش کافی تحقیق کند.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه گام دوم مرکز، شبکه‌کردن کل مدرسه‌ها است، تصریح کرد: مرکز فناوری اطلاعات و نرم‌افزار تحت وب کاوش این هدف مهم را برآورده کرده است، به این صورت که مجموعه مدارس کشور به یک شبکه متصل شده و نیاز نیست که مدارس پشتیبانی تک‌تک آن‌ها را انجام دهد.

وی مشکلات کتابداران را مورداشاره قرار داد و بیان کرد: مشکل دستمزد، بیمه و سوابق کاری برای بازنشستگان محاسبه‌شده و بودجه لازم برای آن تأمین می‌شود. همچنین مشکل مهم کتابداران در سراسر کشور حل‌شده و با کتابداران در چارچوب یک نظام خرید خدمت کتابداری عقد قراداد شده است.

حصاری خاطرنشان کرد: برنامه پژوهشی مدارس در پوشش برنامه‌های اجتناب‌ناپذیر قرار دارد و فعالیت‌هایی که مدارس گزارش کنند از محل بودجه برنامه‌های اجتناب‌ناپذیر تأمین می‌شود.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران از راه اندازی نخستین شهرک پژوهشی طلاب و بانوان پژوهشگر در قم در اینده نزدیک خبر داد./تسنیم

آدرس کوتاه :