جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

نخستین گردهمایی دانش آموختگان مرکز تخصصی تفسیر حوزه برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نخستین گردهمایی دانش آموختگان مرکز تخصصی تفسیر حوزه برگزار می‌شود


مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه، از برگزاری نخستین گردهمایی فارغ التحصیلان این مرکز خبر داد.

با سخنرانی آیت الله مکارم شیرازی؛

حجت الاسلام حمید ملکی ،در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستین گردهمایی دانش آموختگان مرکز تخصصی تفسیر حوزه با سخنرانی آیت الله مکارم شیرازی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه همایش فارغ التحصیلان مرکز تفسیر حوزه در روز هشتم دی ماه است، اضافه کرد: در این گردهمایی ۶۰۰ نفر از فارغ التحصیلان حوزه حضور دارند و به تبادل علمی می‌پردازند.

مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه اظهار داشت: تشکیل ستاد تفسیر با حضور اعضایی از سراسر کشور و تبادل و تعامل علمی و توسعه جلسات تفسیری در کشور از جمله اهداف این همایش است.

وی از برگزاری دو پیش همایش در سال‌های گذشته خبر داد و اضافه کرد: مرکز تفسیر ۱۵۰۰ فارغ التحصیل در بیش از ۲۰ سال فعالیت خود داشته است که ۶۰۰ نفر از آنان برای حضور در این همایش دعوت شده‌اند.

حجت الاسلام ملکی افزود: یکی از کارهای مرکز، شناسایی ۴ هزار شبهه قرآنی است که به هزار عدد آن در مرکز فرهنگ و معارف قرآن جواب داده شده و بناداریم از توانایی شرکت کنندگان در همایش در پاسخ دهی به این شبهات استفاده کنیم.

مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه اظهار داشت: تشکیل بانک اطلاعات افراد فعال در زمینه قرآنی و تفسیری از دیگر اهداف این همایش است.

وی با اشاره به اینکه گردهمایی دانش آموختگان مرکز تخصصی تفسیر حوزه سالانه برگزار خواهد شد، اضافه کرد: از مسئولان سازمان‌های فعال در زمینه قرآنی مانند سازمان اوقاف نیز دعوت کرده‌ایم تا در همایش حضور داشته باشند و در زمینه به کارگیری فارغ التحصیلان این مرکز در کارهای قرآنی رایزنی داشته باشیم.

حجت الاسلام ملکی افزود: هم اکنون ۱۱۰ نفر از طلاب حوزه علمیه در سطوح مختلف در مرکز تخصصی تفسیر مشغول تحصیل هستند و مقطع دکتری نیز از امسال بعد از ۹ سال وقفه پذیرش خود را شروع کرده است./مهر

آدرس کوتاه :