جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

نسیم وحی - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

نسیم وحی

نسیم وحی


Loading the player...

  خداوند براى اتمام حجت با بندگان خويش، مکتوبى را در بين آنها به وديعه گذاشت که اين مکتوب، نه مانند کتاب هاى گذشتگان تحريف شدنى است و نه مانند کتاب هاى بشرى، مختص به عصر خاصى است. اين کتاب هم چون خورشيد فروزان در حرکت است و انسان هاى تشنه، هر يک بر اساس قابليت ها و استعدادها و نيازهاى عصر خود، از اين منبع نامتناهى بهره مى برند

. قرآن داراى حرکتى است که سکون بردار نيست و چراغى است که خاموش شدنى نيست. اگر قرآن براى زمان خاصى نازل شده بود، يا تحريف پذير بود، با اعجاز و جاودانگى هم خوانى نداشت و نمى توانست باشد. در مورد اعجاز قرآن همين بس که چهارده قرن از آن گذشته، ولى کسى نتوانسته است يک سوره مانند آن را به رشته ى تحرير درآورد. به هر حال، وصف قرآن در هيچ واژه اى نمى گنجد.

قرآن کريم معجزه ى الهى پيامبر اسلام(صلى الله عليه وآله)است و در قرآن علاوه بر تحدى (مبارزه طلبى) به مجموعه ى قرآن،[12] به ده سوره[13] و به يک سوره از قرآن[14] نيز تحدى شده است. اين نشان دهنده ى آن است که قرآن علاوه بر محتوا، مضمون، فصاحت و بلاغت، در نظم و نثر سوره ها نيز اعجاز دارد که انسان ها از همانندآورى آن عاجز و ناتوان اند.

به عبارت ديگر، اعجاز قرآن ذاتى است نه الفاظ ظاهرى; زيرا اگر قرآن صرف الفاظ بود، اعراب نيز با استفاده از محاورات و گفت وگوى عرفى خود، مى توانستند سوره هايى مانند آن بياورند; در حالى که کسى که قدرت بر ماده دارد، لزوماً قدرت بر ترکيب را هم ندارد.

از ويژگى هاى معجزه آن است که با صنعت و فن رايج زمان خويش سنخيت و مشابهت داشته باشد و از نظر بقا و موقعيت تابع اديان باشد; يعنى اگر دينى موقت و مخصوص به زمانى بوده، معجزه هم موقت و مخصوص همان باشد و اگر ابدى و هميشگى بود، طبعاً معجزه هم بايد ابدى باشد.

برنامه نسيم وحي با رويکرد معرفي کودکان و حافظان قرآن و بيان ويژگي هاي هر کدام از آن ها در جهت گسترش فرهنگ حفظ و قرائت قرآن ، اين شاهکار بي نظير اعجاز گام بر مي دارد.

سال تولید: 1393

تهیه کننده: آقای مختص آبادی

مجری: حسن فرقانی

کارشناس برنامه: حجت الاسلام ربانی نسب

کارشناس قرآنی: علی امینی

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.