جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

همایش‌های منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در سراسر کشور برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

همایش‌های منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در سراسر کشور برگزار می‌شود


همایش‌های آموزش تخصصی خبرنگاری با حضور 215 خبرنگار استانی خبرگزاری تسنیم در قالب 9 منطقة بومی تا پایان سال جاری برگزار می‌شود.

تا پایان امسال :

معاون آموزش و منابع انسانی این خبرگزاری در حاشیه برگزاری نخستین همایش منطقه‌ای آموزش تخصصی خبرنگاران استانی گفت: آموزش و توانمندسازی حرفه‌ای خبرنگاران از راهبردی‌ترین برنامه‌های پیشرفت و ارتقای خبرگزاری تسنیم است و قرار است تمام خبرنگاران استانی این خبرگزاری در یک برنامه آموزشی منسجم، منظم و مستمر مهارت‌های لازم را در برقراری ارتباط مؤثر کسب کنند.

محمدمهدی دانی با تأکید بر اهمیت درک ذائقه و سلیقه مخاطبان در پاسخگویی به نیازهای حقیقی آن‌ها گفت: خبرگزاری تسنیم همواره درصدد اطلاع‌رسانی صحیح، صریح و جامع از رویدادهای گوناگون است و مخاطبانش را ولی‌نعمتان خود می‌داند و برای تأمین خواسته‌ها و نیازهای مردم در تلاش است با تربیت خبرنگاران متخصص و حرفه‌ای، انواع اطلاعات رویدادی، تکمیلی، بکر، جالب و مهیج را به‌موقع و با دقت در اختیار مخاطبان قرار دهد.

معاون آموزش و منابع انسانی خبرگزاری تسنیم با تأکید بر لزوم بالا بردن سطح استاندارد حرفه‌ای عملکرد خبرنگاران اظهار کرد: افزایش سرمایه اجتماعی رسانه‌ها در باورهای مخاطبان نهفته است و برای کسب این سرمایه، مهارت‌های حرفه‌ای خبرنگاران متناسب با ویژگی‌های اقلیمی، فرهنگی و اجتماعی باید افزایش یابد؛ بنابراین دفاتر استانی خبرگزاری تسنیم در قالب 9 منطقه بومی و اقلیمی که از ویژگی‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مشترکی برخوردارند، تقسیم‌بندی شده‌اند و برنامه‌های آموزش و توانمندسازی خاص هر منطقه به‌صورت همایش‌های سه‌‌روزه تا پایان سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

دانی با اشاره به ضرورت افزایش سطح کیفی کارگاه‌های آموزشی گفت: حضور مدیران ارشد خبرگزاری در تعامل نزدیک با خبرنگاران استانی در این همایش‌ها سبب می‌شود تا خبرنگاران استانی ضمن آشنایی با راهبردهای اصلی خبرگزاری به وحدت رویه در رعایت اصول و استانداردهای حرفه‌ای خبری در اطلاع‌رسانی به افکار عمومی برسند.

وی درباره برگزاری نخستین همایش منطقه‌ای آموزش تخصصی ویژه خبرنگاران استانی گفت: نخستین همایش منطقه‌ای به‌میزبانی دفتر استانی البرز و با حضور خبرنگاران استان‌های قزوین، زنجان و قم از سوم تا ششم آبان‌ امسال برگزار شد./تسنیم

آدرس کوتاه :