جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۹

همایش «حوزه انقلابی و رسالت‌های آن» در قم برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

همایش «حوزه انقلابی و رسالت‌های آن» در قم برگزار می‌شود


قائم‌مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) از برگزاری همایش «حوزه انقلابی و رسالت‌های آن» در قم خبر داد.

قائم‌مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره):

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری "همایش حوزه انقلابی و رسالت‌های آن" اظهار داشت: این‌هایش در راستای توصیه‌های مقام معظم رهبری مبنی بر انقلابی ماندن حوزه برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه درک عظمت انقلابی اسلامی ایران تنها از طریق درک حوزه علمیه میسر است، افزود: سایر ملل جهان که ناظر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بوده‌اند، تغییر بزرگی را در منطقه و جهان شاهد بودند.

رجبی با تأکید بر اینکه انقلابی ماندن نظام جمهوری اسلامی ایران، وابسته به انقلابی ماندن حوزه علمیه است، تصریح کرد: وابستگی میان این دو به صورتی است که اگر حوزه علمیه‌ای نباشد انقلابی نیز وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره حوزه انقلابی ادامه داد: ایشان بر این باورند که برای انقلابی ماندن حوزه باید اقدامات به‌صورت کارشناسی و همراه با برنامه‌ریزی صورت گیرد، در این راستا حوزه علمیه قم علاوه بر موارد فوق باید به دنبال شناخت عوامل آسیب‌زا نیز باشد.

قائم‌مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) همایش«حوزه انقلابی و رسالت‌های آن» را مورداشاره قرار داد و گفت: از اهداف این همایش می‌توان به ساماندهی حوزویان انقلابی فعال برای سرعت بخشیدن به انقلابی ماندن حوزه‌های علمیه است، همچنین با توجه به تأکیدات رهبری پاسخ‌های فرهنگی و ترویجی در حوزه سیاسی و اجتماعی ارائه دهد.

وی بابیان اینکه برخی از طلاب به این همایش دعوت‌شده‌اند، افزود: تنها طلابی که انگیزه لازم برای انقلابی ماندن در حوزه را دارند، به این همایش دعوت‌شده‌اند، چراکه این همایش دعوت عمومی ندارد و با دیگر همایش‌ها در این زمینه متفاوت است.

رجبی با اشاره به اینکه همایش مذکور نقطه آغازی برای فعالیت در این زمینه به شمار می‌رود، گفت: این مسیر باید با رصد آسیب‌ها و شناسایی راهکارهای مقابله با آن‌ها همراه باشد، و این همایش تنها نقطه آغازی در این زمینه است.

وی خاطرنشان کرد: پذیرش مدعوین از ساعت 15 در 6 بهمن‌ماه آغازشده و نشست‌های تخصصی همایش نیز از ساعت 18 تا 21 برگزار می‌شود، همچنین همایش در 7 بهمن‌ماه از ساعت 7:30 صبح تا 17 با سخنرانی آیت‌الله نوری همدانی، آیت‌الله اراکی آیت‌الله مصباح یزدی، آیت‌الله کعبی و آیت‌الله اعرافی در مصلی قدس برگزار می‌شود./تسنیم

آدرس کوتاه :