جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

پذیرایی از 5000 نفر در هر وعده غذایی در موکب حضرت معصومه(س) - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پذیرایی از 5000 نفر در هر وعده غذایی در موکب حضرت معصومه(س)


مدیر موکب حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: امسال در موکب حضرت معصومه در هر وعده پنج هزار پذیرایی انجام می‌شود.

مدیر موکب حضرت فاطمه معصومه(س) خبر داد

محمود پارچه باف عصر امروز در نشست هماهنگی ستاد هماهنگی اربعین حسینی استان قم که در تالار امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با بیان اینکه امسال نیز موکب حرم حضرت معصومه در کربلای معلی مستقر است، اظهار کرد: این موکب به صورت مشترک با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در فضایی به مساحت 15 هزار متر بسترهای خدماتی مطلوبت‌تری را برای زائرین فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه امسال در موکب حضرت معصومه در هر وعده پنج هزار پذیرایی انجام می‌شود، به مشارکت مراجع تقلید در تأمین هزینه‌های این موکب اشاره کرد و افزود: اسکان اولویت نخست فعالیت‌های ما است و فعالیت فرهنگی مانور اصلی حرکت اربعین است؛ سال گذشته 35 هزار نفر شب اسکان داشته و 107 هزار نفر نیز در دو ایستگاه پذیرایی شدند.

مدیر موکب حضرت فاطمه معصومه(س) با بیان اینکه 25 نیروی هلال احمر به کربلا اعزام شده و پایگاه امدادی ایجاد می‌شود، گفت: با آستان مقدس حضرت معصومه همکاری مطلوبی داریم و امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم در نجف این موکب را برپا کنیم تا نام حضرت معصومه به شیوه مطلوبی در حرکت اربعین حسینی به درخشش درآید.

وی همچنین با اشاره به مراحل ساخت ضریح امامین عسکریین(ع) اظهار کرد: مجوز انتقال ضریح امام عسکریین از طرف آیت‌الله سیستانی صادر شده و از فردا آخرین مرحله بازدید به مدت 10 روز انجام می‌شود و بعد از مراسم اربعین ضریح نصب می‌شود.

آدرس کوتاه :