جهش تولید | سه‌شنبه، ۱ مهر ۱۳۹۹

چله نشینی یلدا در مرکز قم - روابط عمومی

 

 


چله نشینی یلدا در مرکز قم


صدا و سیمای مرکز قم همزمان با فرارسيدن شب يلدا، طولاني‌ترين شب سال با ويژه برنامه‌های متنوعی میزبان مخاطبان شبکه نور و رادیو قم خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم؛  به مناسبت فرارسيدن شب يلدا، صدا و سیمای مرکز قم ويژه برنامه هاي متنوعي را تدارك ديده است تا مخاطبان بتوانند در یک دور همی گرم و شاد لحظاتي به يادماندني را در اين شب تجربه كنند.

برنامه زنده «انارستان» به صورت ویژه در شب یلدا میهمان خانه قمی‌ها است. در این برنامه با دعوت از یک خانواده سنتی قم به آیین و آداب و رسوم مردم قم در شب یلدا خواهدپرداخت. شعرخوانی استاد فرساد با لهجه قمی، حافظ خوانی استاد تفتی و ارتباط زنده با مرکز کرمانشاه و همدلی با هم میهنان زلزله زده از بخش‌های دیگر این برنامه است که از ساعت 21:45 از شبکه نور تقدیم مخاطبان خواهد شد.

برنامه پرمخاطب و با نشاط «مثبت قم» نیز با موضوع تکریم سالمندان در شب یلدا به یک خانه سالمندان در قم سری خواهد زد این برنامه از ساعت 19:25از شبکه نور پخش می‌شود. همچنین فیلم تلویزیونی «هندوانه شب یلدا» ساخته سعید آقاخانی نیز ساعت 19:40 روی آنتن شبکه استانی نور خواهد رفت.

رادیو قم نیز  پنجشنبه شب از ساعت 20:00 با ویژه برنامه زنده «شب نشینی» به استقبال طولانی‌ترین شب سال می‌رود. این برنامه به تهیه کنندگی سید محمد عظیمی در خانه تاریخی زند میزبان یک خانواده پرجمعیت قمی است. دکتر مجید هوشنگی کارشناس تاریخ، دکتر محقق زاده کارشناس روان شناسی و استاد عباس فرساد کارشناس فرهنگ عامه در این برنامه شب یلدا را از دیدگاه تاریخی اجتماعی و فرهنگی بررسی خواهند کرد. اجرای زنده موسیقی، حافظ خوانی و آداب و رسوم مردم قم از دیگر بخش‌های تدارک دیده شده برای این برنامه است که برای اولین بار از کانال تلگرامی و سروش به نشانی @qomirib پخش زنده اینترنتی خواهد شد.

برنامه‌های روزانه رادیو قم نیز با موضوعات مرتبط با شب یلدا روی آنتن خواهند رفت. برنامه زنده صبحگاهی «سلام زندگی»‌با موضوع چی باعث میشه دورهمی پررنگ بشه، برنامه عصرگاهی «یه نفس تازه» با موضوع آداب و رسوم شب یلدا ویژه نوجوانان و برنامه زنده «عصر به خیر قم» با موضوع جوجه را آخر پاییز می‌شمرن به ترتیب از ساعت 6:30 ، 16:15 و 16:30 از طریق امواج رادیویی میهمان مخاطبان قمی می‌شوند.

آدرس کوتاه :