جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کارآموزی فراگیران دوره آموزش کمک پرستاری در قم آغاز شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کارآموزی فراگیران دوره آموزش کمک پرستاری در قم آغاز شد


کارآموزی فراگیران اولین دوره آموزش کمک پرستاری طی مراسمی با حضور آیت الله گلپایگانی و مسئولان کشوری و کارآموزان در قم آغاز شد.

با حضور آیت الله گلپایگانی؛

مراسم آغاز کارآموزی فراگیران اولین دوره آموزش کمک پرستاری ، با حضور آیت الله سید جواد گلپایگانی و مسئولان کشوری و ۵۳ کارآموز در بیمارستان آیت الله العظمی گلپایگانی قم برگزار شد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم در سخنانی در این مراسم اظهار کرد: آموزش‌های بهیاری از سوی جهاددانشگاهی قم از سال ۸۸ آغاز شده و تاکنون ۱۷ دوره برگزار شده است.

محمد ابراهیم فقیه ادامه داد: در حال حاضر نیز دوره آموزشی کمک پرستاری از سوی جهاد دانشگاهی آغاز شده و امروز کارآموزی اولین دوره در بیمارستان گلپایگانی شروع می‌شود.

وی ابراز داشت: امید است این دوره‌ها بتواند کمبود پرستار در استان قم را تا حدی برطرف کند.

پرستاران می‌توانند با وجود کمک پرستار به کار اصلی خود بپردازند

همچنین در این مراسم رئیس بیمارستان گلپایگانی قم طی سخنانی با بیان اینکه همواره این بیمارستان سابقه خدمت مبتکرانه به مردم را دارد، اظهار کرد: امید است با آغاز به کار کمک پرستاران در بیمارستان‌ها پرستاران بتوانند به کار اصلی خود بپردازند و تکریم ارباب رجوع را بیشتر شاهد باشیم.

۵۳ نفر در قم اولین دوره آموزش کمک پرستاری را گذراندند

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان قم نیز در حاشیه این مراسم  در گفت‌و‌گو با مهر با اشاره به آموزش کمک پرستاران در قم ابراز داشت: تاکنون چهار گروه آموزش‌های تئوری را گذرانده‌اند و دوره آموزشی گروه پنجم نیز به زودی آغاز می‌شود.

زهرا حبیبی اظهار کرد: اولین گروه ۵۳ نفر بوده که پس از برگزاری آزمون از میان ۸۴ نفر برگزیده شدند و طی ۹ ماه دوره کاراموزی در بیمارستان گلپایگانی آغاز می‌کنند.

مسئول دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان قم با اشاره به کمبود پرستار در کشور ابراز کرد: وزارت بهداشت وزارت استخدام ۱۰ هزار پرستار را دارد تا به این وسیله کمبود پرستار در بیمارستان رفع شودمهر/.

آدرس کوتاه :