رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

کار جدی برای "توسعه گردشگری" در سطح شهر قم صورت نگرفته است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کار جدی برای "توسعه گردشگری" در سطح شهر قم صورت نگرفته است


عضو شورای شهر قم گفت: برای توسعه گردشگری در سطح شهر کار جدی انجام نداده و برای ایجاد بسترهای لازم گام‌های مطلوبی برنداشته‌ایم.

عضو شورای شهر قم:

حسین فاکر در دویست و شانزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم که در ساختمان شهید باکری این شورا برگزار شد، اظهار داشت: دفتر اسکان سازمان ملل از 50 شهر ایران درباره مطلوبیت شهر ایرانیان بررسی انجام داده که شهر قم جزو آن نیست، در این بررسی 73 درصد ایرانیان در شهرها زندگی می‌کنند.

عضو شورای شهر قم بابیان اینکه پیش‌زمینه این مقاله داشتن مدیریت واحد شهری است، گفت: بهره‌مندی از مدرنیته، ارتباطات با مناطق روستایی، شهرهای سرسبز با انرژی بالا و شهرهای قابل سکونت ازجمله شاخصه‌هایی است که در این مقاله بر آن تأکید شده است.

وی افزود: در این مقاله گفته‌شده که شهرها باید سنت‌ها را رعایت کنند، فرهنگ ملی باید شناخته‌شده باشد، اما در رابطه با شهرسازی سنتی چیز قابل‌طرحی در کشورمان دیده نمی‌شود. برای توسعه  گردشگری در سطح شهر کار جدی انجام نداده و برای ایجاد بسترهای لازم گام‌های مطلوبی برنداشته‌ایم و برنامه مطلوبی برای آن نداریم.

عضو شورای اسلامی شهر قم بابیان اینکه استفاده از دوچرخه شهری امن را به دنبال دارد، افزود: در بحث شهرهای امن و قابلیت پیاده‌روی مناسب تنها می‌توان گفت در بلوار امین این الگو رعایت می‌شود، دوچرخه‌سواری در شهرهای ما هیچ جذابیتی ندارد و باید فکری برای مسیرهای دوچرخه‌سواری در شهرهای خود کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: شهرهایی که ما می‌سازیم به دلیل آن‌که بر‌اساس ایده آل‌های کشورهای دیگر ساخته می‌شود درنتیجه بهتر از شهرهای آن‌ها خواهد بود، همچنین برنامه مدونی برای اطمینان خاطر و آرامش شهروندان در استفاده از موتورسیکلت در شهرهای ما وجود ندارد و درباره ایمنی مردم برنامه مدونی نداریم.

فاکر بابیان اینکه اطلاعات درباره سنجش آب‌وهوا و آلودگی هوا نداریم تا برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم، گفت: هزینه زندگی در شهرهای اطراف کمتر است و مسیرها در شهرهای ایران برای زندگی راحت‌تر مناسب نیست.

وی با تأکید بر اینکه در امر گردشگری اقدامی مستقل نداشته‌ایم، خاطرنشان کرد: خود شهرداری با هدف افزایش گردشگری و ایجاد اقتصاد پایدار کار خاصی انجام نداده و تعریفی درباره شهری شدن و نقش آن در مدیریت شهری نداریم. هنوز در میان کارشناسان شهرداری درباره تفسیر قوانین شهری اختلاف‌نظر وجود دارد و نمی‌توان گفت که شهر یک قانون دارد و بر‌اساس آن عمل می‌شود./تسنیم

آدرس کوتاه :