جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

کتابخانه تخصصی مرکزی حوزه‌ علمیه خواهران در قم تجهیز می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کتابخانه تخصصی مرکزی حوزه‌ علمیه خواهران در قم تجهیز می‌شود


مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه کتابخانه مرکزی باید از لحاظ مختلف و در همه رشته‌های تخصصی غنا محتوایی داشته باشد، گفت: تجهیز کتابخانه تخصصی مرکزی در دستور کار قرار دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور:

 حجت‌الاسلام محمودرضا جمشیدی در مراسم رونمایی و افتتاح پروژه‌های جدید پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران که در مرکز نخبگان و استعدادهای برتر برگزار شد با اشاره به رسالت بزرگ انبیاء اظهار داشت: همه انبیاء و پیامبر اکرم(ص) برای اتمام مکارم اخلاق مبعوث شده‌اند و پیغمبری که اکمال و اتمام مکارم را داشته است، حضرت محمد(ص) بوده است.

وی با بیان ضرورت توجه به‌تمامی موارد اخلاقی، افزود: تلاش تمامی حوزه‌ها، مسئولان و طلاب این است که بتوانیم راه ایشان را ادامه دهیم و بتوانیم اثرات و نوشته‌های گران‌قدر داشته و رابطه انسان با منبع وحی را همواره باز نگه‌داریم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران تلاش برای توسعه پژوهش را امری ضروری دانست و گفت: اکنون نتیجه تلاش‌های گذشتگان در زمینه پژوهشی را شاهد هستیم و اگر این تلاش همچنان ادامه یابد، طلیعه بخش خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه شب‌پرستان و اهل تاریکی نمی‌توانند جلوی انتشار نور معارف الهی را بگیرند، تصریح کرد: حوزه‌های علمیه به دنبال انتشار و تولید علم در ساحت معارف الهی هستیم و در این زمینه مسائل بسیاری وجود دارد که باید توسط پژوهشگران بررسی شود. همچنین پژوهش باید در راستای تبلیغ و آموزش باشد که تلاش همه کارورزان و تلاش گران را می‌طلبد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با تاکید بر‌اینکه دو باب از 27 باب علم تا زمان ظهور حضرت(عج) باز می‌شود، خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه در طول تاریخ تلاش خود را داشته‌اند اما همچنان در آغاز راه هستند چراکه اتمام مسیر علمی با ظهور امام زمان(عج)  میسر می‌شود.

جمشیدی با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمن اظهار داشت: تلاش برای توسعه پژوهش به‌منظور مقابله با هجمه‌ها و دسیسه‌های دشمن و نیز برطرف شدن شک و تردید جستجوگران راه علم ضروری به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: به لطف الهی نقشه راه به‌گونه‌ای صحیح برای این منظور در نظر گرفته‌شده است که با شناخت درست مقصد و تلاش مضاعف برای رسیدن به آن، می‌توان بستر پژوهشی مناسب را برای مقابله با این دسیسه‌ها فراهم کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران ظرفیت حوزه‌های علمیه خواهران را مورداشاره قرار داد و گفت: مدیران ارشد و کارشناسان بر این باورند که با تکیه بر ظرفیت بالای طلاب خواهر می‌توان به تولید علم دست‌یافت.

وی با اشاره به وضعیت مطلوب حوزه‌های علمیه خواهران افزود: اگر طلاب خواهر درگذشته گام تمرینی برمی‌داشتند امروز می‌توانند قدم‌های محکمی را بر‌دارند که این مهم ناشی از اعتقاد و برنامه‌ریزی درست است.

جمشیدی وضع کتابخانه تخصصی مرکزی را موردتوجه قرار داد و بیان کرد: در حال حاضر در آغاز کار قرار داریم که امیدواریم به‌زودی بر تعداد آن‌ها افزوده شود و به صد هزار عنوان کتاب برسد. همچنین در نظر داریم امکان استفاده طلاب از معتبرترین کتابخانه‌ها در داخل و خارج کشور را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه رقم خوبی برای توجیه کتابخانه در نظر گرفته‌شده است، افزود: تجهیز کتابخانه تخصصی مرکزی در دستور کار قرار دارد. کتابخانه مرکزی باید از لحاظ مختلف و در همه رشته‌های تخصصی غنا محتوایی داشته باشد. بنابراین پس از تهیه فهرست‌ها از سوی معاونت پژوهشی به تهیه آن‌ها به اندازه توان خود می‌پردازیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به راه‌اندازی شهرک تحقیقی‌، گفت: امیدواریم این مرکز به یک کانون پر رونق علمی تبدیل شود. همچنین راه‌اندازی گروه‌های پژوهشی و پشتیبانی فرصت‌های علمی نیز موردتوجه است.

وی با تاکید بر اینکه پژوهش در حوزه‌های علمیه خواهران سیر خوبی دارد، گفت: اجزا نقشه راه به‌سرعت در حال تشکیل شدن است و نباید در این مسیر توقف کرد چراکه نگاه ما به آینده در رفع مشکلات و هدایت انسان‌ها است./تسنیم

آدرس کوتاه :