جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلاس درس مراجع تقلید برای شکوه اسلام لازم است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کلاس درس مراجع تقلید برای شکوه اسلام لازم است


دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: استاد حوزه علمیه باید با طلاب تعاون داشته باشد و تأثیرگذاری اخلاقی و عاطفی داشته باشد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه:

 آیت‌الله رضا استادی،  در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه که در مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد، اظهار داشت: طلاب در کنار توجه به درس و بحث به نماز اول وقت و قرائت قرآن‌کریم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

دبیر  شورای عالی حوزه علمیه بیان کرد: اساتید حوزه علمیه پیش از تدریس حتماً درس را بخوانند و آن را خوب مطالعه کنند اگر درس را به‌صورت جدی مطالعه نکنند در تدریس آن با مشکل مواجه می‌شوند.

وی بابیان اینکه برگزاری درس مراجع با حضور هزار نفر برای شکوه اسلام بسیار خوب است، افزود: استاد حوزه علمیه  باید با طلاب تعاون داشته باشد و تأثیرگذاری اخلاقی و عاطفی داشته باشد.         

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه تصریح کرد: اگر انسان با خداوند معامله کند هیچ‌گاه دچار ضرر نمی‌شود، هیچ‌کسی در معامله باخدا ضرری نمی‌بیند، همواره در زندگی خود خداوند را در رأس کارهای خود قرار دهیم و کارهای خود را برای رضای الهی انجام دهیم.

آیت‌الله استادی با تأکید بر اینکه عمده کلاس‌های درس حوزه 30 نفره است و اساتید باید بتوانند ارتباط خوبی با طلاب برقرار کنند، خاطرنشان کرد: کلاس درس حوزه از 30 نفر بالاتر رود مشکل ایجاد می‌شود و باید این مشکل برطرف شود.

به گزارش تسنیم، سال تحصیلی حوزه‌های علمیه سراسر کشور پیش از ظهر امروز با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان در مدرسه علمیه فیضیه آغاز شد.

آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه  سراسر کشور، آیت‌الله استادی دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت‌الله بوشهری عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت‌الله مقتدایی عضو مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله نمازی عضو مجلس خبرگان رهبری و اساتید حوزه علمیه و طلاب و روحانیون در این مراسم حضور داشتند.

امسال بیش از 86 هزار طلبه و استاد در حوزه علمیه قم تحصیل می‌کنند که این افراد در سطوح یک تا 4 حوزه مشغول تحصیل هستند که بیش از 15 هزار طلبه در ماموریت های حوزه و نظام خارج از شهر قم مشغول تحصیل هستند./تسنیم

آدرس کوتاه :