جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

کلنگ خط ۲ متروی قم به زمین زده می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کلنگ خط ۲ متروی قم به زمین زده می‌شود


مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری قم از برگزاری مراسم آیین شکرانه اتمام حفاری خط A مترو قم و کلنگ‌زنی خط B مترو قم با حضور رئیس مجلس و نمایندگان مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

با حضور رئیس مجلس

 حمیدرضا عابدی خرسند با اشاره به اتمام حفاری مکانیزه خط A مترو اظهار داشت: این خط پس از شروع از شهرک کامکار از مسیرهای میدان شهید مطهری، سه راه بازار، خیابان شهید دل آذر و میدان ولی عصر(عج) به جمکران منتهی می‌شود.

وی با اشاره به اتمام حفاری تونل خط A مترو گفت: 10.5 کیلومتر این مسیر در قالب مکانیزه با استفاده از دستگاه TBM حفاری شده که با تلاش شبانه‌روزی در هفته اخیر حفاری این خط به پایان رسید.

مدیرکل روابط عمومی و  بین‌الملل شهرداری قم از برگزاری آئین شکرانه اتمام حفاری خط  A مترو قم و کلنگ زنی شروع خط B مترو قم در روز سه شنبه 28 دی ماه امسال خبر داد و افزود: این مراسم با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی،  نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی، شهردار قم و جمعی از مدیران استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه همچنین کلنگ خط B مترو قم نیز با حضور رئیس مجلس به زمین زده می‌شود، خاطرنشان کرد: دستگاه پس از خارج شدن از میدان ولی عصر، برای شروع حفاری خط B در پردیسان مستقر می‌شود، البته خروج و مکان‌یابی دستگاه در پردیسان چند ماهی زمان نیاز دارد.

عابدی عنوان کرد: خط B مترو شامل مسیرهایی پردیسان، میدان مصلی، خیابان ارم، حرم حضرت معصومه(س)، خیابان 19 دی و پایانه شمالی است.

وی یادآور شد: مترو یکی از پروژه‌های مهم قطار شهری قم محسوب می‌شود که تکمیل کامل آن گامی در پیشبرد اهداف حمل‌ونقل و کاهش ترافیک است./تسسنیم

آدرس کوتاه :