جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

گرایش دینی باید در بین دانشگاهیان روزافزون شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

گرایش دینی باید در بین دانشگاهیان روزافزون شود


استاد حوزه علمیه قم بر لزوم افزایش گرایش دینی در بین دانشگاهیان تاکید کرد.

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی:

به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‎الله عبدالکریم موسوی‌اردبیلی در دیدار با محمد ابراهیم فقیه زاده رئیس و جمعی از مدیران جهاد دانشگاهی واحد استان قم گفت: خوشبختانه جهاد دانشگاهی قم تلاش‌های اثر بخش و موثری در زمینه پزشکی و علوم مختلف داشته است.

وی افزود: یکی از امیدواری‌هایی که در این زمینه ایجاد شده، تلاش پژوهشگران و دانشمندان این مرکز برای پیوند بین فقه، دین و علم است.

این استاد حوزه گفت: بسیاری به غلط گمان می‌کنند که اگر کسی در دانشگاه حضور یافت و تحصیلات دانشگاهی را ادامه داد باید با دین و نهادهای علم دینی و متدینین خداحافظی کند.

وی تصریح کرد: حوزه و دانشگاه هر دو برای کشور لازم هستند و به همین دلیل نباید بین این دو نهاد فاصله بیافتد؛ به همین خاطر باید دانشگاهیان هرچه بیشتر به سمت دین و مباحث دینی رغبت داشته باشند.

این مرجع تقلید بیان کرد: دانشجویان و اساتید باید سعی کنند دین را حفظ کرده و در زمینه تحقیقاتی که انجام می‌دهند مسائل دینی را مورد توجه قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: دین نقش مهمی در زندگی انسان‌ها در عرصه مادی و معنوی دارد و اگر مباحثی که دین و بزرگان دین در خصوص مباحث زندگی و حیات بیان کرده‌اند، رعایت شده و از سوی دانشگاهیان تبیین شود، نقش مهمی در گرایش بیشتر مردم به این سمت دارد.

آدرس کوتاه :