جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

۱۳ هزار کتاب برای مسابقه کتاب‌خوانی در قم توزیع شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

۱۳ هزار کتاب برای مسابقه کتاب‌خوانی در قم توزیع شد


رئیس ستاد اقامه نماز استان قم گفت: تاکنون بیش از ۱۳ هزار کتاب برای مسابقه کتاب‌خوانی در قم توزیع و با توجه به کتاب‌هایی که از قبل در دست مردم و ادارات بوده حجم این کتاب‌ها به ۱۶ هزار کتاب رسیده است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم:

محمد خامه‌یار ظهر امروز در نشست مطبوعاتی که در سالن جلسات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ نماز در جامعه اظهار داشت: برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی نخستین حرکت بعد از برپایی اجلاس نماز در استان قم به شمار می‌آید و سعی شده از تمام ظرفیت‌ها برای کار جمعی کتاب‌خوانی در استان قم استفاده شود.

وی بابیان اینکه ترویج فرهنگ‌های نماز و کتاب از اصول اساسی کشور است، افزود: کتاب « ثانیه‌های انس» باکار کارشناسی انتخاب‌شده و تاکنون بیش از 13 هزار کتاب توزیع و با توجه به کتاب‌هایی که از قبل در دست مردم و ادارات بوده  حجم این کتاب‌ها به 16 هزار کتاب رسیده است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم ادامه داد: این حجم کتاب به‌غیراز کتاب‌هایی است که در فضای مجازی توزیع‌شده و پیش‌بینی‌ها از حضور بیش از ده‌هزارنفری در این مسابقات حکایت دارد.

خامه‌یار بابیان اینکه طرح سؤالات مسابقه کارشناسی شده است، عنوان کرد: 40 سؤال تستی برای این مسابقات در نظر گرفته‌شده که سؤالات بخش‌ها و دیگر قسمت‌ها با یک ساعت تأخیر و با نوع سؤالات متفاوت از بخش مرکزی برگزار می‌شود.

وی دلیل برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی در زندان را کاهش آسیب‌ها در آینده دانست و گفت: انتخاب کتاب نماز به دلیل ایجاد آشنایی و انس جوانان باسعادت نماز و آسیب‌های جدا شدن از آن بوده است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم بیان کرد: در این مسابقه مدیران ارشد استان نیز حضور دارند.

وی به تشکیل شورای فعالیت‌های فرهنگی مسجد اشاره و عنوان کرد: این شورا با حضور دستگاه‌های فرهنگی، حوزه‌های علمیه به ریاست آیت‌الله آشتیانی تشکیل‌شده و به‌منظور هم‌افزایی بیشتر دستگاه‌های فرهنگی تشکیل‌شده است./تسنیم

آدرس کوتاه :