جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

15 مرداد آخرین مهلت ثبت‌نام مسابقات تلاوت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

15 مرداد آخرین مهلت ثبت‌نام مسابقات تلاوت


مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: افراد علاقمند به شرکت در مسابقات تلاوت تا 15 مرداد امسال فرصت دارند تا در این دوره مسابقات ثبت‌نام کنند.

مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم خبر داد

حجت‌الاسلام جواد عظیمی با اشاره به برگزاری سومین دوره مسابقات قرآنی تلاوت اظهار کرد: این مسابقات در رشته‌های حفظ کل، 15 جزء پیوسته و قرائت قرآن کریم(تحقیق) برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقات شامل سه گروه سنی خواهران بالای 16 سال و برادران پایین و بالای 16 سال است.

مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم از تمدید زمان ثبت‌نام این دوره مسابقات تا 15 مرداد امسال خبر داد و افزود: متقاضیان شرکت در این دوره مسابقات برای ثبت نام باید به پایگاه اطلاع‌رسانی www.telavat.ir مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: مرحله استانی سومین دوره مسابقات تلاوت پنجم و ششم شهریور ماه و مرحله کشوری آن 26 و 27 آذر ماه امسال برگزار می‌شود.

عظیمی با بیان اینکه شرکت برای عموم افراد در مسابقات تلاوت آزاد است گفت: هدف از برگزاری مسابقه تلاوت تشویق و تقویت قاریان به سمت حفظ و مفاهیم قرآن کریم با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر بحث حفظ و مفاهیم قرآن کریم است.

وی خاطرنشان کرد: با برگزاری چنین مسابقاتی مردم به ویژه قشر جوان به سمت قرآن و مفاهیم نورانی قرآن گرایش پیدا می‌کنند، امروز اثرات فاصله گرفتن از قرآن در جوامع غربی مشاهده می‌شود، به طوری که بنیان خانواده در غرب رو به از هم پاشیدگی است.

قرآن دوای همه دردها

مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم یادآور شد: به طور معمول کسانی که با قرآن انس و الفت ندارند، دارای مشکلاتی مانند طلاق، انحرافات اخلاقی، مشکلات معیشتی و... هستند که این امر سبب می‌شود خانواده‌ها از هم گسسته شوند.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه‌ای که مفاهیم قرآن پیاده می‌شود و مردم به مفاهیم قرآن توجه می‌کنند، اساس زندگی آنها بر مبنای دستورات قرآن است و پیشرفت می‌کنند.

عظیمی با بیان اینکه جوانان و خانواده‌هایی که نسبت به قرآن توجه داشتند موفق بودند، گفت: خداوند هدفی برای خلقت انسان را در قرآن بیان کرده بنابراین باید ابزاری فراهم کرد تا مردم به سمت قرآن حرکت کنند که یکی از راه‌ها برگزاری مسابقات است.

وی با بیان اینکه مردم نباید از قرآن فاصله بگیرند گفت: قرآن نور، شفا و رحمت للعالمین است و خداوند قرآن را چاره‌ساز مشکلات جامعه معرفی می‌کند، می‌توان بیان کرد کتاب خدا دوای همه دردها و زاد و توشه است.

آدرس کوتاه :