جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

ایثار ماهان‌تندیس قم به مرحله نهایی لیگ بسکتبال با ویلچر کشور راه یافت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ایثار ماهان‌تندیس قم به مرحله نهایی لیگ بسکتبال با ویلچر کشور راه یافت


تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس (ب) قم، موفق به کسب مجوز صعود به مرحله نهایی رقابت‌های لیگ باشگاه‌های کشور شد.

با کسب مقام صدرنشینی گروه نخست:

عصر امروز دیدارهای گروه نخست از مرحله مقدماتی فصل جاری لیگ بسکتبال با ویلچر قهرمانی باشگاه‌های کشور به پایان رسید و تیم ایثار ماهان‌تندیس (ب) قم با کسب عنوان صدرنشینی جدول رده‌بندی به مرحله نهایی راه یافت.

این در شرایطی است که امسال مسابقات لیگ بسکتبال با ویلچر قهرمانی باشگاه‌های کشور بین هفت تیم در حال برگزاری است در حالی که بر اساس برنامه‌ریزی انجمن بسکتبال با ویلچر فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشورمان دو تیم به لیگ دسته اول ایران صعود می‌کنند.

هفت تیم حاضر در مسابقات فصل 1394 لیگ کشور در دو گروه سه و چهار تیمی تقسیم‌بندی شده‌اند و دیدارهای خود را در دو مرحله به شکل دوره‌ای انجام می‌دهند تا در پایان تیم‌های اول و دوم هر گروه مجوز صعود به مرحله نهایی را کسب کند.

در گروه نخست از مرحله مقدماتی فصل جاری رقابت‌های لیگ دسته دوم بسکتبال با ویلچر مردان باشگاه‌های کشور سه تیم حضور دارند و یکی از این تیم‌ها ایثار ماهان‌تندیس (ب) قم است که به همراه تیم‌های هیئت جانبازان و معلولین بم و البرز برای صعود از این گروه به رقابت پرداخت.

تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس (ب) قم یکی از این مراحل را نیز میزبانی کرد تا در مجموع با انجام چهار مسابقه به عنوان یکی از دو تیم برتر گروه نخست مرحله مقدماتی این فصل، جواز صعود به مرحله پایانی بازی‌های لیگ را به دست بیاورد.

راهیابی تیم پرقدرت بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس (ب) قم به مرحله نهایی رقابت‌های فصل جاری لیگ دسته دوم بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور در حالی قطعی شد که حالا این تیم منتظر دو تیم صعود کننده از گروه دوم مقدماتی است تا حریف خود را برای راهیابی به دسته بالاتر بشناسد، ضمن اینکه از جمع چهار تیمی که از گروه‌های دوگانه به مرحله نهایی می‌رسند، در نهایت دو تیم به لیگ دسته اول کشور صعود می‌کنند.

با توجه به دو پیروزی کسب شده در مرحله نخست فصل جاری لیگ بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور و برتری قاطع ایثار ماهان‌تندیس (ب) قم برابر هیئت بم در مرحله دوم و واگذار کردن دومین بازی مرحله دوم به تیم هیئت البرز با یک نتیجه خفیف، نماینده قم به عنوان صدرنشین از مرحله مقدماتی بالا آمد.

بسکتبالیست‌های تیم جانبازان و معلولین ایثار ماهان‌تندیس (ب) قم هم اکنون با کسب سه پیروزی از چهار مسابقه و هفت امتیاز صدرنشین گروه نخست هستند و با کسب این موفقیت مهم جواز حضور در مرحله نهایی را کسب کرده‌اند و هفته آینده حریف خود در مرحله نیمه نهایی را با پایان دیدارهای مرحله دوم از گروه دوم مقدماتی لیگ دسته دوم بسکتبال با ویلچر خواهند شناخت.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده از سوی انجمن بسکتبال با ویلچر فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشورمان، دیدار‌های گروه دوم مقدماتی هفته آینده به انجام می‌رسد در حالی که تیم هیئت البرز با کسب پنج امتیاز بعد از تیم هفت امتیازی ایثار ماهان‌تندیس قم به عنوان تیم دوم از این گروه به مرحله نهایی رسید.

آدرس کوتاه :