جهش تولید | چهارشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۹

صدا و سیما نقش غیرمستقیم در اشاعه نماز داشته باشد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

صدا و سیما نقش غیرمستقیم در اشاعه نماز داشته باشد


مرجع تقلید شیعیان با اشاره به نقش غیرمستقیم صداوسیما در امر نماز گفت: نقش غیرمستقیم صدا و سیما دارای اهمیت خاص خود است، لابه‌لای فیلم‌ها باید مسئله نماز را به‌صورت غیرمستقیم قرارداد و تبلیغ دین کرد.

در دیدار با مسئولان ستاد اقامه نماز استان قم مطرح شد

، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با مسئولان ستاد اقامه نماز استان قم اظهار داشت: با مراجعه به آیات و روایات عظمت نماز کاملاً روشن می‌شود، خیمه دین با نماز برپا است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به این تعبیر که نماز مانند یک چشمه آب زلالی است که روزی 5 بار انسان در آن خود را شستشو می‌دهد، افزود: تعبیر نهی از فحشا و منکرات و یا تعبیر اینکه اولین چیزی که در روز قیامت از انسان سؤال می‌شود نماز است نشان می‌دهد که نماز امر فوق‌العاده‌ای است.

آیت‌الله مکارم شیرازی بابیان اینکه کسی که نماز می‌خواند کمتر دچار لغزش و خطا می‌شود، گفت: باید اهمیت نماز را برای همگان روشن کرد تا مطابق اهمیت نماز به آن توجه شود، همچنین مسئله نماز را باید از مدارس شروع کرد و این امر باید در دانشگاه‌ها و مساجد رونق داشته باشد.

وی با اشاره به نقش صداوسیما در امر نماز گفت: لازم نیست نقش صداوسیما به‌صورت مستقیم باشد نقش غیرمستقیم آن نیز دارای اهمیت خاص خود است لابه‌لای فیلم‌ها باید مسئله نماز را به‌صورت غیرمستقیم قرارداد و تبلیغ دین کرد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر حضور قلب و روح نماز افزود: نمازی دارای اهمیت است که دارای حضور قلب و توجه به مفاهیم آن باشد، نماز باید حلقه اتصال میان انسان‌ها باشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی بابیان اینکه روح نماز به برپایی آن به‌صورت جماعت است، خاطرنشان کرد: اساس نماز به برپاشدن آن به‌صورت جماعت است، خود جماعت‌خواندن دارای برکات و آثار فراوانی است، به‌همان اندازه که روی اصل نماز کار می‌کنیم باید بر حواشی آن نیز اهمیت دهیم.

وی بابیان اینکه نماز هیچ زمانی نباید ترک شود، گفت: فرزندان خود را باید از طریق تشویق به اقامه نماز ترغیب کرد و نقش والدین در این زمینه بسیار اهمیت دارد./تسنیم

آدرس کوتاه :