جهش تولید | شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

در شهر - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

در شهر

در شهر


Loading the player...

در شهر

"افراد، مسئولين، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبيين کنند. خيلي از اوقات اگر چنانچه يک انتقادي به کسي بشود، اين فرصتي است براي او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبيين کنند، حقيقت را بيان کنند؛ خيلي چيز خوبي است"

مقام معظم رهبري
از جمله عوامل مهمي که روند تحولات اجتماعي را سرعت مي‌بخشد، و فضا را براي استيفاي حقوق فردي و اجتماعي افراد فراهم مي‌سازد، و در نتيجه زمينه را براي دست‌يابي به عدالت اجتماعي ميسر مي‌کند، پاسخ‌گويي دولت و پرسش‌گري ملت نسبت به خواسته‌هاي مشروع آنان است. براين اساس يکي از مباحث کليدي و اثرگذار بر تمامي بخش‌هاي نظام، اعم از سياسي، فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي، اهميت دادن به مسئله‌ي پاسخگويي است.

 

شفافيت يکي از پايه‌هاي اصلي دموکراسي و جمهوريت و ملازم با «حق دانستن» است. «شفاف‌سازي» را مي‌توان به شفاف‌سازي اطلاعات، شفاف‌سازي مشارکتي و شفاف‌سازي پاسخگويي تقسيم کرد. از نتايج مهم شفاف‌سازي، ارتقاي کيفيت تصميمات متخذه، افزايش اعضاي حلقه تصميم‌گيري، کاهش فساد و سوء استفاده از موقعيت به منظور کسب منافع فردي يا جناحي، و اطلاع قانونمند مردم از فرايندهاي تصميم‌گيري است.

.

در اين مجموعه تلاش بر اين است که در هر برنامه به يک موضوع مرتبط با مسايل و مشکلات مردم قم پرداخته شود، بدين صورت که با حضور در محل مورد نظر و رفتن بين اهالي و دعوت از مسئولين مرتبط با درخواست مردم، با محوريت مجري برنامه، در فضايي کاملا صميمانه مشکلات اهالي مورد کنکاش قرار مي گيرد. در اين برنامه با ايجاد گفتمان صحيح بين مردم و مسئولين سعي شده حتي الامکان مشکلات اهالي حل وفصل و يا حداقل از پاسخ مسئول مرتبط قانع شودند.

با عنايت به لزوم انعکاس مسايل و مطالبات عموم مردم در رسانه ملي جهت آگاهي بيشتر مسئولين با اين مسايل لزوم تهيه اين برنامه کاملا محسوس مي باشد.

 

عوامل اين برنامه:

تهيه کننده: جواد سعادتمند

گزارشگر: سعيد فرخي

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 3.6666666666666665 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ